U skladu s planom osvajanja prvog mjesta Prve lige sjever prva momčad ojačana je novim igračima. Ovim potezom momčad istovremeno dobiva na igračkoj širini i iskustvu. Povratnici u klub, braća Ivan i Marko Antunović, koji se nakon 2015. vraćaju snažniji i iskusniji, dodatno će pojačati vanjsku liniju te obrambenu formaciju. Novi igrač je i iskusan Petar Fresl, koji dolazi iz RK Rudar, a koji će konkurirati za poziciju među vratnicama. Tu su još i mladi Luka Goda (lijevo krilo) i Josip Kožarić (desni vanjski). Treninzima se nakon prošlogodišnje ozljede vratio lijevo krilo Dominik Halužan, te se očekuje njegov postepen povratak na teren. Neovisno o dosadašnjim pojačanjima, klub je i dalje u potrazi za mladim igračkim pojačanjima željnim uspjeha i dokazivanja u RK Medveščak. U međuvremenu klub su napustili Marko Buntić i Mislav Perković, obojica na posudbi od RK Zagreb, te se im još jednom zahvaljujemo na igračkom i osobnom doprinosu klubu. (DR 01.08.2017.)